fbpx

Obezite cerrahisi

Bariatrik Cerrahi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Obezite cerrahisi (Bariatrik Cerrahi), obezite ile mücadele eden kişilerin kilo vermelerine yardımcı olmak için iyi bir yöntemdir. Bununla birlikte, kilo vermek isteyen herkes için uygun olmayabilir.

Ameliyat için tamamen hazırlıklı olmanız ve motivasyonunuzun yüksek olması gerekir. Ameliyatı düşünürken, riskleri ve faydaları da dahil olmak üzere, tüm detayları tam olarak anlamış olmalısınız. Ameliyat sonrasında yaşam biçiminizde ve

yemek yeme alışkanlıklarınızda uzun vadeli değişiklikler yapmanız gerektiğinin farkında olmalısınız.

Bariatrik cerrahi, özellikle kilo vermenize yardımcı olmak için yapılan her tür ameliyattır. Obezite cerrahisi için gerçekleştirilen ameliyatların tümüne bariatrik cerrahi denir. 

 

Bariatrik cerrahinin işlevi ise şu şekilde olabilir;

Çok yemek yemenizi midenizin boyutunu küçülterek azaltabilir, böylelikle daha az yemekle daha fazla doyarsınız ve kilo vermeye başlarsınız.

Bariatrik cerrahi yöntemleriyle vücudunuzun yediğiniz gıdayı kullanma şekli değiştirilerek, bağırsağınızın bir kısmı by-pass edilir.

 

 

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Yeşilkent, 2011. Sk. No:25, 34515 Esenyurt/İstanbul

Telefon :

+90 505 770 18 52

 

Email:

info@drhasanabuoglu.com