fbpx

Obezite cerrahisi

Bariatrik Cerrahi Yöntemleri

Bariatrik cerrahide değişik yöntemler vardır. En yaygın türleri aşağıda açıklanmaktadır. Sizin için en iyi cerrahi türü hekiminizle yapacağınız görüşme sonrasında belirlencektir.

 

Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide) Ameliyatı

Sleeve gastrektomi ameliyatı sırasında, midenizin bir tarafının büyük bölümü alınır. Böylece geriye aslında dar bir tüp olan daha küçük bir mide kalır.  Midenizin büyüklüğü küçülür ve daha az yemek yeme durumu ortaya çıkar. 

Gastrik Bypass Ameliyatı   

Gastrik bypass ameliyatı sırasında mideniz ikiye bölünür ve küçük bir çanta oluşturur. Daha sonra üst bağırsağınızın  bir kısmı bu mideye birleştirilir. Bu yemek yediğinizde, midenizin ana bölümünü ve ince bağırsağınızın üst kısmını atlar.

İnce bağırsağınızın bu üst bölümünde yiyeceğiniz normal olarak sindirilir ve vücudunuz tarafından emilir. Böylece, bağırsaklarınızın bu kısmı geçilirken, yediğiniz gıdalardan daha az kalori alınır. Ayrıca, yaratılan yeni mide bütün midenizin

boyutundan daha küçük olduğundan yemek yiyebileceğiniz miktar da azalır ve böylece aldığınız kaloriler kısıtlanmış olur.

 

Duodenal Switch Ameliyatı

Bu işlem sleeve gastrektomi olarak başlar ve sonra ince bağırsağınızın üst kısmı kesilerek ince bağırsağınızın alt yarısından geriye kalan kısmına bağlanır.

Transit Bipartisyon veya Transit loop Bipartisyon (Deneysel ameliyat yöntemi)

Bu ameliyat yönteminde önce tüp mide şeklinde bir mide rezeksiyonu yapılır sonrasında mide ile ince bağırsak arasında belirli mesafelerden birleştirme işlemi gerçekleştirilir.

 

 

 

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Yeşilkent, 2011. Sk. No:25, 34515 Esenyurt/İstanbul

Telefon :

+90 505 770 18 52

 

Email:

info@drhasanabuoglu.com