fbpx

Obezite cerrahisi

Obezite Ameliyatının Faydaları

Vücuttaki yağ dokusunun fazlalaşmasıyla ortaya çıkan ve kişinin sağlık problemleri yaşayarak hastalıklara yakalanmasına neden olan rahatsızlığa obezite denmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalar

sonucunda

 

Obez ve morbid obez hastalarda kansere yakalanma riski normal kilolu bireylere göre 7-8 kat artmıştır.

Ayrıca kalp ve damar hastalıkları nedeniyle yüksek tansiyon, damar tıkanıkları, venöz yetmezlikler (varis), kardiyak yetmezlikler, solunumsal problemler ortaya çıkabilmektedir.

Akciğer rahatsızları, uyku apneleri, KOAH sonucunda ciddi solunumsal problemler ani nefessiz kalma gibi durumlar görülebilmektedir.

Bayanlarda polikistik over hastalığı, hormonal bozukluklar ve buna bağlı olarak adet düzensizlikleri, aşırı kıllanma, erkek tipi kıllanma, hamile kalamama ciddi problemler ortaya çıkabilmektedir.

Tüm bu sağlık problemleri etkili bir tedavi yöntemi olan cerrahi yöntemlerle kilo verilmesi sonrasında normale dönmektedir.

 

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Yeşilkent, 2011. Sk. No:25, 34515 Esenyurt/İstanbul

Telefon :

+90 505 770 18 52

 

Email:

info@drhasanabuoglu.com